Myrthe in Adelaide

Inmiddels ben ik alweer ruim drie maanden in Adelaide op exchange! De stad voelde na een paar weken al als mijn thuis en de campus en uni hier als mijn uni. Het is grappig hoe snel ik me hier thuis ben gaan voelen. Het is wellicht niet zo gek aangezien Adelaide wel een beetje het Utrecht van Australia is. Het is niet de plek in Australië waar alle backpackers en toeristen heen gaan, maar dat maakt het des te leuker en fijner om hier te wonen en studeren! Het centrum is behoorlijk klein en overzichtelijk en de campus ligt aan de rand van het centrum. Je komt altijd wel bekenden tegen als je hier rondloopt en de gehele sfeer is behoorlijk relaxed (zoals je je van Australië ook voorstelt). Doordat hier een behoorlijke grote groep internationale en exchange studenten is, wordt er veel georganiseerd. Aangezien ik hier in februari begon, begon ik aan het begin van het eerste Australische semester en was er een hele oriëntatieweek voor internationals  georganiseerd. Niet alleen handig en leuk om de stad en de campus te leren kennen maar vooral een hele leuke manier om nieuwe mensen te leren kennen! Naast het feit dat Australiërs over het algemeen heel erg vriendelijk en behulpzaam zijn, zijn ze dat hier op de uni al helemaal. Alles is goed geregeld en ze denken graag met je mee. Adelaide ligt in een super mooi gebied: aan de kust, vlakbij de heuvels en Australia’s grootste wijngebied. Aangezien er een lange vakantie van twee weken halverwege het semester is, heb je dan en in alle weekenden super veel mogelijkheden om te reizen en leuke dingen te doen: een wijntour in de Barossa, zwemmen met dolfijnen, een footy (Australian football) wedstrijd meemaken, kangaroos en koala’s bekijken en natuurlijk surfen, er is genoeg te doen! Aangezien een semester hier maar 10 weken (+ examens) duurt en je vier vakken volgt, is het tijdens het semester wel intens maar heb je zeker in de vakantie (maar ook in de weekenden J) alle tijd om veel dingen te zien. Melbourne, Sydney, Bali, Uluru, om maar wat te noemen, zijn opeens niet zover weg meer als je hier zit en makkelijk te bezoeken. Een half jaar aan de andere kant van de wereld kunnen wonen, is een fantastische ervaring waarbij vooral heel veel nieuwe, leuke mensen heb leren kennen!