Sinds het verenigingsjaar 2025-2026 is er een nieuwe titel binnen Perikles in het leven geroepen: Lid van Verdienste. 

Lid van Verdienste heeft als doel om (oud-)leden te waarderen die zich gedurende meerdere jaren op uitzonderlijke wijze hebben ingezet voor de vereniging. 

De volgende twee personen zijn benoemd tot Lid van Verdienste: Jasmijn Terporten en Lukas Alkema. Lees hieronder meer over deze bijzondere Periklessers.

Jasmijn is al sinds 2022 een vaste kracht binnen onze vereniging. Van promofunctionaris van de Introductiekamp commissie tot Vice-Voorzitter van de Opleidingscommissie en tot slot ook Voorzitter van de Raad van Toezicht. Ze heeft zich breed ingezet voor de vereniging. Daarnaast was ze actief bij USBOoks en als studentvoorlichter. Afgelopen jaar heeft Jasmijn zich ingezet als Penningmeester van de Educatieve Activiteiten Commissie en heeft ze de functie aangenomen van Voorzitter van het Landelijk Congres der Bestuurskunde. Met haar enthousiasme, haar vertrouwde gezicht en haar bijnaam: ”De tante van Perikles” verdient Jasmijn deze benoeming tot Lid van Verdienste als geen ander.

Lukas heeft zich in vier jaar tijd breed ingezet voor Perikles. Van het Weekendje Weg Commissie en de organisatie van de Actieve Ledendag, de Raad van Advies en een volledig bestuursjaar als Voorzitter, heeft Lukas alle plekken van Perikles wel gezien. Kenmerkend voor Lukas is zijn aanstekelijke enthousiasme en zijn rotsvaste: ”Het komt altijd goed” instelling. Deze instelling heeft hem niet alleen een fijne bestuurscoördinator gemaakt van de Feest Commissie, Almanak en Welkom Terug Commissie en de Onderwijsmodule Klassieken, maar ook een ijzersterke Vice-Voorzitter van de Raad van Toezicht. Deze hele waslijst aan ervaring maakte hem een drijvende kracht achter veel mooie momenten binnen Perikles.