Traineeship New Public

De overheid verandert en dat vraagt om een nieuw type ambtenaar dat leergierig, ondernemend en resultaatgericht is. Maak jij je graag sterk voor een moderne overheid? Durf jij buiten de kaders te denken en ben jij niet bang om jezelf een spiegel voor te houden? Ben jij een pionier van morgen die verandering in gang kan én wil zetten? Dan is het traineeship van Newpublic echt iets voor jou: solliciteer direct!

Het traineeship overheid in het kort

Functie:Beleids- of projectmatige functies bij de lokale overheid
Inhoud:Werk- en leertraject bij de (lokale) overheid
Duur: 18 maanden
Waar: Bij een passende overheidsorganisatie in jouw regio
Startdatum:Doorlopend
Salaris:€2.750 bruto per maand op basis van 40 uur per week

Opleidingstraject 

Als trainee bij Newpublic neem je deel aan een uniek, anderhalf jarig werk- en leertraject. Dit traject is ontwikkeld om jou de juiste tools mee te geven om te kunnen groeien tot een gewilde professional binnen de publieke sector. Hierbij staat jouw persoonlijke en professionele ontwikkeling altijd voorop. Newpublic heeft een opleidingstraject ontwikkeld dat gericht is op het versterken en ontwikkelen van jouw competenties. Je onderzoekt jouw waarden, drijfveren, valkuilen en leerpunten. Hierbij worden verschillende communicatiestijlen, leiderschapsstijlen en werkstijlen onder de loep genomen en maak je kennis met Transactionele Analyse. Je ontvangt hierbij de juiste begeleiding van onze fieldmanagers die jou kunnen helpen om leerpunten uit het opleidingsprogramma, meteen toe te passen op de werkvloer. Zij staan voor je klaar om jouw voortgang te bespreken en om je zo goed mogelijk te begeleiden gedurende het traineeship.

Werkzaamheden

Als trainee bij Newpublic ga je aan de slag bij de lokale overheid. In de organisatie functioneer je als young professional en draai je volledig mee in de operatie. Je hebt de keuze uit talloze verschillende opdrachten en functies binnen het sociaal domein, het ruimtelijk domein of de bedrijfsvoering. Je kunt bijvoorbeeld aan de slag als beleidsmedewerker of beleidsadviseur waarin je bijdraagt aan het ontwikkelen, uitvoeren en evalueren van beleid, maar ook als projectleider waarin je de verantwoordelijkheid draagt voor het in goede banen leiden van verschillende projecten. De focus ligt hierbij op de vele verandertrajecten die momenteel gaande zijn, zoals het inrichten van de digitalisering, de ontwikkelingen binnen het ruimtelijk domein en de verduurzaming van gemeenten.

Waar ligt jouw ambitie?

Dit gaan wij samen met jou uitzoeken om er voor te zorgen dat jij helemaal op je plek zit bij de juiste organisatie. Weet je nog niet precies welke richting je op wil? Geen probleem! We richten jouw traineeship zo in dat jij kunt gaan ontdekken wat bij je past en waar jij gelukkig van wordt.

Iets voor jou?

Als pionier van morgen draag jij bij aan een moderne overheid die toekomstbestendig is. Bij Newpublic staan jouw competenties en persoonlijkheid centraal. Wil jij de overheid versterken met jouw frisse blik en herken jij jezelf in onderstaand profiel?

Ben jij…

 • Een pionier van morgen die verandering in gang kan én wil zetten;
 • Proactief, assertief en ondernemend;
 • Communicatief vaardig, zowel schriftelijk als mondeling;
 • Altijd bereid om nieuwe kennis en ervaring op te doen?

Heb jij…

 • Een afgeronde WO- of HBO-opleiding, bijvoorbeeld in de richting van bestuurskunde, politicologie, rechtsgeleerdheid, sociale wetenschappen of communicatie;
 • Aantoonbare affiniteit met de publieke sector;
 • 0 tot 3 jaar werkervaring;
 • Een grote dosis lef, doorzettingsvermogen en nieuwsgierigheid?

What’s in it for you?

 • Een salaris van €2.750 bruto per maand op basis van 40 uur;
 • Na 12 maanden traineeship, een salarisverhoging naar €2.950 bruto;
 • 26 vakantiedagen en 8% vakantiegeld;
 • Een kilometervergoeding of volledige vergoeding van jouw OV-kosten;
 • Een uitdagende functie bij een overheidsorganisatie bij jou in de regio;
 • Een uniek opleidingsprogramma dat bestaat uit trainingen op het gebied van persoonlijke ontwikkeling en verandermanagement;
 • Doorlopende begeleiding van een fieldmanager die jou helpt bij jouw persoonlijke ontwikkeling;
 • Eén keer in de twee weken een opleidingsdag op ons kantoor in hartje Amersfoort;
 • Toffe pioniersdagen, borrels en weekendjes weg;
 • Geen studiecontract of boeteclausule.