Stagiair Internationale Relaties (32 uur per week)

Het team Corporate Affairs bestaat uit drie medewerkers en heeft als belangrijkste doel de invloed van het Nederlands voetbal op politiek-bestuurlijke besluitvorming te vergroten. Corporate Affairs volgt voor de KNVB het publieke en politieke debat, en signaleren kansen op uiteenlopende beleidsthema’s die belangrijk zijn voor het Nederlands voetbal. Corporate Affairs onderhoudt de contacten met politiek Den Haag, de ministeries, de Europese instituties in Brussel en met andere belangrijke stakeholders. We werken samen met diverse interne collega’s. De Eredivisie, voetbalverenigingen, FIFA en UEFA horen allemaal tot de contacten. We zijn dus zowel nationaal als internationaal actief. Waarbij onze focus altijd ligt op het scheppen van de best mogelijke voorwaarden voor het Nederlands voetbal.

Hoe ziet je gemiddelde werkdag eruit?

 • Je volgt het Nederlandse en buitenlandse nieuws op het terrein van voetbal en politiek. Je houdt nieuwe ontwikkelingen in de gaten en informeert je collega’s hierover;
 • Je voert zelfstandig een impact- en stakeholderanalyse uit waar je de relevante partners binnen de overheid en daarbuiten in kaart brengt. Je spart met de collega’s over de aanpak;
 • Je wordt betrokken bij het opstellen van de regio en landen analyse waar informatie staat over de politiek-, veiligheden sociaaleconomische stand van zaken in de verschillende landen;
 • Je helpt bij het opstellen van communicatie uitingen voor interne en externe stakeholders, bijvoorbeeld via video en nieuwsbrieven die zowel in het Nederlands als Engels kunnen zijn;
 • Je organiseert een evenement rondom een internationaal en/of politiek thema.

We werken in een dynamische en attractieve werkomgeving waarbij goede samenwerking centraal staat. Enerzijds werk je mee aan concrete oplossingen voor complexe voetbal/bestuurlijke vraagstukken en je krijgt een uniek inkijkje in (voetbal)politiek bij afdeling Corporate Affairs.

Wie zoeken wij?

 • Je bent minimaal in het derde jaar van je WO of HBO-opleiding, bij voorkeur Bestuurskunde, Politicologie, Internationale Betrekkingen, Europese Studies of Rechten;
 • Jij kunt verhoudingen in politiek, openbaar bestuur en internationale relaties goed aanvoelen;
 • Je kunt grote hoeveelheden informatie compact en/of grafisch presenteren;
 • Je kunt een maatschappelijk debat of tendens strategisch doorvertalen naar KNVB-organisatiestandpunten en boodschap;
 • De Nederlandse en Engelse taal beheers je goed;
 • Je bent van september tot maart 32 uur per week beschikbaar.

Wat mag je van ons verwachten?

 • Professionele, gezellige, sportieve en informele werkomgeving;
 • Leerzame stage met diverse verantwoordelijkheden;
 • Mogelijkheid om zowel thuis als in Zeist te werken;
 • Stagevergoeding van 300 euro op basis van een full time stage.

Heb je interesse in de functie en de KNVB?

Herken je jezelf in het bovenstaande profiel? Solliciteer dan direct via de ‘solliciteer nu’ knop! We stellen je daar een aantal vragen die we graag beantwoord willen zien en waarmee we onze eerste selectie bepalen. In een later stadium zullen we eventueel alsnog om aanvullende gegevens vragen (bijvoorbeeld je cv). Je kunt tot uiterlijk 31 mei a.s. reageren. Voor meer informatie over de functie kun je contact opnemen met Carlijn van Schijndel via carlijn.vanschijndel@knvb.nl of via 0653646935.