Stage Rijksoverheid: Internationale biodiversiteit

Het ministerie van LNV werkt aan vitaal platteland, gezonde natuur en duurzaam voedsel.
Wereldwijd gaat de biodiversiteit achteruit. We werken hard om die trend in Nederland te keren, maar de natuur houdt zich niet aan grenzen. Juist het werk in internationaal verband is belangrijk voor het behoud en herstel van biodiversiteit. Dat gebeurt op veel vlakken, maar het meest toonaangevend is het vastleggen van afspraken in internationale verdragen.


Op mondiaal vlak is het Biodiversiteitsverdrag uit 1992, de Convention on Biological Diversity (CBD) leidend. Het ministerie van LNV is coördinerend departement voor de Nederlandse inzet bij dit verdrag, maar ook voor de uitwerking in Nederland van de afspraken die in dit verdrag gemaakt worden. In 2022 is onder dit verdrag een belangrijk nieuw raamwerk aangenomen, met doelen en targets voor 2030 om biodiversiteit te herstellen en te beschermen.

Het Intergovernmental Science and Policy Platform on Biodiversity and Ecosystems (IPBES) werd in 2012 opgericht en fungeert als wetenschappelijk platform op het terrein van biodiversiteit onder de vlag van de Verenigde Naties (VN). Het is daarmee de evenknie van het klimaatplatform (IPCC).

Als stagiair internationale biodiversiteit draag je bij aan de voorbereiding en uitwerking van de vergaderingen en acties rondom het CBD en het IPBES. Ook draag je inhoudelijk bij aan versterkte inzet op gebied van biodiversiteit voor Nederlandse ambassades in het buitenland. Je wordt deel van het team: Europese en internationale biodiversiteit, en werkt dus ook nauw samen met onze collega’s op Europese biodiversiteit.
Jouw taken kunnen variëren. Onder andere bevatten deze:

 • Inhoudelijke ondersteunen van LNV-raden op biodiversiteit (collega’s die in het buitenland de LNV belangen uitdragen).
 • Secretaris interdepartementaal overleg internationale biodiversiteit.
 • Ondersteuning bij voorbereiding van (internationale) overleggen en onderhandelingen.
 • Het organiseren van evenementen om Internationale Biodiversiteit dag te vieren.
 • Aanhaken bij lopende zaken.

Hiernaast hebben we je een mooie leerervaring te bieden in een jong en zeer gemotiveerd team. Als stagiair ben je volwaardig onderdeel van dit team.

 • Je bent gedurende de gehele stageperiode ingeschreven bij een Nederlandse onderwijsinstelling.
 • Je hebt hart voor biodiversiteit.
 • Je wilt bijdragen aan internationale samenwerking.
 • Je bent 6 maanden bijna fulltime beschikbaar.
 • Je hebt interesse op het gebied van bestuur, beleid en politiek.
 • Je spreekt en schrijft goed Engels en Nederlands.
 • Je werkt graag in een dynamische omgeving waar snel geschakeld moet worden.
 • Je wilt inzicht krijgen in het werk op een ministerie en in de structuur van de overheid.

Competenties:

 • Pro-actief
 • Organisatorisch vaardig
 • Politiek-bestuurlijke interesse

Voor meer informatie of om te solliciteren kijk op: Stage: Stagiair internationale biodiversiteit, Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit – Werken voor Nederland