Stage Partos: belangenbehartiging en beleidsbeïnvloeding

Partos  is op zoek naar een stagiair (v/x/m) ter ondersteuning van de afdeling belangenbehartiging en beleidsbeïnvloeding.

Partos is de branchevereniging voor NGO’s die werkzaam zijn in de ontwikkelingssamenwerking sector in Nederland. De vereniging behartigt de belangen van ongeveer 100 Nederlandse ontwikkelingsorganisaties: dit zijn onze leden. Zij zetten zich in voor armoedebestrijding, humanitaire hulpverlening, mensenrechten en duurzame ontwikkeling. Naast de vertegenwoordiging van onze leden faciliteert en coördineert Partos gezamenlijke initiatieven om de publieke opinie, de private sector en de politiek te beïnvloeden. Dan doen wij in Nederland en Europa. De Nederlandse overheid is in veel gevallen een belangrijke partner voor de leden van Partos, maar ook Europese instellingen en de private sector worden steeds belangrijkere stakeholders voor de ontwikkelingssector. Dankzij sectorbrede beïnvloeding is de slagkracht van beleidsinitiatieven groter en wordt de boodschap van de ontwikkelingssector tegelijkertijd meer eensgezind uitgedragen. Belangrijke onderwerpen waar Partos zich op focust zijn beleidscoherentie voor ontwikkeling, belangen van en ruimte voor het maatschappelijk middenveld, de kwaliteit en kwantiteit van het ontwikkelingsbudget en klimaatrechtvaardigheid. Partos is op zoek naar een stagiair (v/x/m) ter ondersteuning van de afdeling belangenbehartiging en beleidsbeïnvloeding.

 Wat ga je doen?

 • Ondersteuning van lobby en advocacy werkzaamheden richting Tweede Kamer en ministerie van Buitenlandse Zaken.
 • Ondersteuning van (lobby-)activiteiten in het kader van de Europese verkiezingen in juni 2024.
 • Een bijdrage leveren aan de interne lobbycommunicatie met lid-organisaties en externe politieke communicatie.
 • Het bijhouden van de politieke ontwikkelingen op het ontwikkelingssamenwerkingsdossier en verslaglegging daarvan richting de leden.
 • Een actieve rol in de lobby en advocacy binnen het project ‘Building Change’, een coalitie met verschillende lid-organisaties gericht op beleidscoherentie.
 • Helpen met het organiseren van verscheidene (online) evenementen en eventuele andere ondersteunende taken die op kunnen komen.

Herken jij jezelf hierin?

We zijn op zoek naar een student, die: 

 • Een universitaire studie (bachelor of master) volgt met voldoende raakvlakken met een of meerdere van de volgende onderwerpen: politiek, ontwikkelingssamenwerking, maatschappelijke organisaties, beleidscoherentie voor ontwikkeling;
 • Kennis heeft van Nederlandse politieke processen en beleidsprocedures;
 • Beschikt over affiniteit met ontwikkelingssamenwerking;
 • Een afwisselend en veeleisend takenpakket aankan;
 • Zelfstandig kan werken en initiatief neemt;
 • Goede beheersing heeft van de Nederlandse en Engelse taal;
 • Ingeschreven staat bij een (Nederlandse) onderwijsinstelling.

Voldoe je niet aan sommige voorwaarden maar ben je wel razend enthousiast? Wij horen graag van je. Partos streeft ernaar een inclusieve en werk- en leeromgeving te creëren, die open staat voor iedereen. Dus wie je ook bent, voel je welkom!  

Wat krijg je ervoor terug?

 • Een gezellige werkomgeving met ruimte voor je persoonlijke inbreng en mogelijkheden om je stage aan te passen op jouw interessegebied;
 • De kans om de Nederlandse ontwikkelingssector te leren kennen. Dit doe je niet alleen vanaf het kantoor in Amsterdam, maar je zult ook meetings hebben buiten de deur, bijvoorbeeld bij de Tweede Kamer en verschillende lid-organisaties van Partos;
 • Een unieke inkijk in het proces van beleidsbeïnvloeding in Nederland en de Europese Unie vanuit een belangenorganisatie voor ontwikkelingssamenwerking;
 • Je loopt 4 dagen stage per week (32 uur);
 • Je ontvangt een stagevergoeding van 450 euro op basis van 36 uur per week;
 • Als stagiair(e) zul je begeleid worden door het lobbyteam, bestaande uit de advocacy manager en de politiek analist.

Periode 
De stage start 5 februari 2024  en duurt in principe 5 maanden. Exacte begin- en einddatum worden bepaald in overleg.

Reageren?

Mail je motivatiebrief met CV uiterlijk woensdag 13 december naar sollicitatie@partos.nl t.a.v. Koos de Bruijn. Gesprekken zullen in de daaropvolgende week (18 t/m 21 december) plaatsvinden op het kantoor van Partos (Ellermanstraat 18B, Amsterdam). Eventuele reiskosten van en naar het kantoor kunnen gedeclareerd worden bij Partos. Voor vragen over de stage of de sollicitatieprocedure is Koos van maandag tot en met donderdag te bereiken op 06-24204655.

Verklaring Omtrent Gedrag

Om stage te lopen bij Partos is een Verklaring Omtrent Gedrag  (VOG) nodig. De VOG wordt via Partos aangevraagd en de kosten worden vergoed.